Hakkımızda

Hafıza teknikleriyle hazirlanan büyük boy egitim posterleriyle artık herkes

 çok daha kolaybir yöntemle Kur’an-i Kerim, Tecvîd , Duâ ve Sûreleri ögrenecek...

Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri,İmam Hatip Meslek Dersi Öğretmenleri, ve    Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri; Kur’an ve Tecvid eğitimininde hafıza teknikleriyle  posterli  olarak hazırlanan bu setler en büyük yardımcınız olacaktır.

Çalışmalarımızın temel amacı Kur'an-ı Kerim ve Tecvid öğretiminde özgün bir eğitim modeli düşüncesi ve pratiği geliştirmek ve bu alanda yaşanan sorunlara üretilecek çözümlere destek sunma amacıyla materyaller üretmektir. Diledik ki Kur'an, Tecvid, Duâ ve Sûre öğretimine dair olan bu posterler camilerin, kursların, okulların, ev ve iş yerlerinin; kısacası insanın bulunduğu farklı mekanların duvarlarını hem süslesin, hem de öğrenmeye ve öğretmeye katkı sunsun…          

Namaz duaları ve kısa sûreler ile nesir ve manzum meallerini poster olarak dikkatlere sunduk ki daha fazla muhataba görünür olsun ve namazda okuduklarımız anlaşılarak doğru ezberlensin.

                Posterlerle  kısa sürede  kolay, etkin ve verimli bir eğitim-öğretim modeli hedeflenmiştir. Eğitimciler için toplu eğitim sisteminde, sınıf gibi ortamlarda zamanın verimli kullanılması için tahtaya yaz-sil yerine bu posterler asılarak ders koro olarak topluca işlenir. Bu,  eğitimcilere büyük kolaylık sağladığı gibi zaman  kazandırmakta  ve eğitimde de başarı sağlamaktadır. Müfredatın kısa olması zamandan ve materyal malzemesinden de  tasarruf sağlamaktadır.

Arapça kelimelerin doğru telaffuz edilebilmesi için hoca tarafından seslendirilmesi ve görsel olarak yazılması önem arz eder. Bu amaçla eğitimciler için sınıf gibi ortamlarda eğitim posterlerinin tahtaya asılarak görsel olarak öğretilmesi doğru öğrenmeyi sağlar. Özellikle duâ ve sûre posterleri sınıf ortamında  duvarlarda asılı durması devamlı surette öğrencilerin  gözü önünde kalmasına ve okumasına imkân vermektedir. 

İsmine, “Ondan Öğreniyorum metodu” verdiğimiz bu sistem; uzman bir öğretici tarafından orta seviye bir öğrenci gurubuna rahatlıkla uygulanabilir. Posterler; Projeksiyon gibi teknik donanım ve bilgi gerektirmez. Kablo karmaşası ve teknik aksaklıklar yaşatmaz. Bilgisayar ve projeksiyon açma kapama süresi en az 6-7 dk sürmekte, Bu ise6-7 derste bir ders kaybı demektir. Posterlerde zaman kaybı olmaz.

Ayrıca Hac ve Umrede de bu setlerden yararlanarak Kur'an eğitimi verebilirsiniz.

Çalışmaların dijitallerini  www.elif-ba.org sayfasından bilgisayarınıza indirebilir

veya e-posta olarak ücretsiz isteyebilirsiniz.

Bilgiler
 

Hakkımızda        
Sözleşme Koşulları        
Gizlilik İlkeleri        
Öğretici Videolar        

Müşteri Servisi
 

İletişim
Ürün İadesi
Site Haritası

Ekstralar
 

Markalar
Hediye Çeki
Kampanyalar


        

 
©1992-2014 Diniposter Alışveriş Merkezi
Kurumsal Web Tasarım®E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.